Keeranatham, Coimbatore, Tamil Nadu
GST No. 33AASFC7798R1Z5
Approx. Rs 85,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Phase | Three Phase |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Brand | CPS |
| Electronic Transformer Type | Isolation Transformers |
| Input Voltage | 340-480 v |
| Capacity | 30 kva |
| Output Voltage | 415 v |
| Power | 75 kVA |
| Warranty | 2 year |
| Winding Material | Copper |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 55,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Capacity | 30 KVA |
| Input Voltage | 240V T0 465V |
| Output Voltage | 400V |
| Rated Capacity | 1000 KVA |
| Usage/Application | Industrial |
| Output Voltage Tolerance | ±1.5 % |
| Brand | CPS |
| Application | Textile Machinery |
| Phase | Three Phase |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Control Type | Digital controller |
| Weight | 100KG |
| Place Of Origin | CBE |
| I Also Provide | Customisation in product |
| Shipping Available | Yes I Ship |
Approx. Rs 64,500 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Load capacity | 75 KVA |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Type | Automatic |
| Rated Capacity | 40 KVA |
| Brand | CPS |
| Usage/Application | Industrial |
| Power | 100 kva |
| Overload Capacity | 125 % |
| Input Voltage | 340-480 V |
| Phase | Three Phase |
| Speed Correction | 70 v/sec |
| Display Type | LCD |
| Capacity | 50KVA |
Explore More Products
© Covai Power Solutions. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited