Keeranatham, Coimbatore, Tamil Nadu
GST No. 33AASFC7798R1Z5
Approx. Rs 9,500 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Power Rating | 500 VA |
| Input Voltage | 230V |
| Output Voltage | 230 V |
| Phase | Single Phase |
| Isolation Level | 3 kV |
| Mounting Type | Floor Mount |
| No load current | 0.1 |
| Common Mode attenuation | 0.5 |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Frequency | 50 Hz |
| Winding Material | Copper |
| Enclosure Protection | IP21 |
| Country of Origin | Made in India |
Explore More Products
© Covai Power Solutions. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited