Keeranatham, Coimbatore, Tamil Nadu
GST No. 33AASFC7798R1Z5
Approx. Rs 1,45,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| PLC Brand | Delta |
| Phase Configuration | AC |
| Panel Voltage | 110 V AC |
| I O Count | 65–128 I O |
| Communication | Profibus, Modbus |
| Phase | Single Phase |
| Current Rating | 1250A |
| HMI Availability | Without HMI |
| Enclosure Rating | IP66 |
| Type of Control Panel | PLC |
| Display Type | LED |
| Mount Type | Yes |
| Enclosure Material | Mild Steel |
| Product Code | CPS009CP |
| Mounting Type | Floor Mounted |
| Input Power | 24 V DC |
| Panel Type | Machine Panel |
Approx. Rs 1,50,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| PLC Brand | L&T |
| Phase | Three phase |
| Panel Voltage | 110 V AC |
| I O Count | 129–256 I O |
| Rated Voltage | 415 V |
| Rated Current | Upto 5000 Amps |
| Communication | CANopen |
| HMI Availability | Without HMI |
| Enclosure Rating | IP42 |
| Material | Mild Steel |
| Panel Type | Control |
| Power | 415V |
| Brand | CPS0054PLC |
| Bus Bar | Copper |
| IP Rating | 65 |
Explore More Products
© Covai Power Solutions. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited