Keeranatham, Coimbatore, Tamil Nadu
GST No. 33AASFC7798R1Z5
Approx. Rs 1,20,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Current | 2 A |
| Power | 150 kVA |
| Input Voltage | 415V |
| Phase | 3 Phase |
| Output Voltage | 0V TO 480V |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Cooling Type | Oil |
| Voltage | 415V |
| Current | 150A |
| Control Type | Manual |
| Body Color | Blue |
| Winding Material | Copper |
| Frequency | 50 Hz |
| Enclosure Protection | IP44 |
Approx. Rs 58,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Current | 3x100 A |
| Phases | Three Phase |
| Input Voltage | 415 V |
| Phase | Three Phase |
| Usage/Application | Industrial |
| Output Voltage | 0-470 V |
| Mounting Type | Floor Mount |
| Cooling Type | Oil cooled |
| Power | 50 kVA |
| Current | 300A |
| Brand | CPS |
| Voltage | 415V |
| Display | Digital |
| Frequency | 50HZ |
Approx. Rs 12,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Output Current | 40 A |
| Power | 15 kVA |
| Input Voltage | 240 V |
| Phase | Single Phase |
| Output Voltage | 0-300 V |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Current | 40A |
| Brand | CPS |
| Frequency | 50HZ |
| Material | COPPER |
| Standards | IS9001 |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 3,20,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Current | 3x100 A |
| Power | 180 kVA |
| Power Rating | 250 kVA |
| Brand | Delta |
| Input Voltage | 415 V |
| Phase | Three Phase |
| Type | AC |
| Voltage | 415V |
| Speed | <2000 RPM |
| Output Voltage | 0-470 V |
| Material | Copper |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Usage/Application | MOTOR |
| Model Name/Number | CPS076DS |
| Input Phase | THREE |
| Control Type | Motorized |
| Connection Type | Star |
| Winding Material | Copper |
| Frequency | 50 Hz |
Explore More Products
© Covai Power Solutions. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited