Keeranatham, Coimbatore, Tamil Nadu
GST No. 33AASFC7798R1Z5
Approx. Rs 85,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Input Voltage | 415 V AC |
| Power | 50 kVA |
| Output Voltage | 220 V AC |
| KVA Rating | 100 kVA |
| Type | Isolation |
| Electronic Transformer Type | Isolation Transformers |
| Current | 1 amp |
| Phase | Three Phase |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Mounting Type | Floor Mount |
| Warranty | 2 yr |
| Winding Material | Copper |
| I Deal In | New Only |
| Insulation Class | Class F |
| Usage | Industrial |
Approx. Rs 65,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Input Voltage | 415 V AC |
| Power | 10 kVA |
| Output Voltage | 220 V AC |
| KVA Rating | 10 kVA |
| Type | Pulse Transformers |
| Electronic Transformer Type | Isolation Transformers |
| Current | 5 amp |
| Phase | Three Phase |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Mounting Type | Floor Mount |
| Warranty | 2 Year |
| Winding Material | Aluminium |
Approx. Rs 19,500 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Input Voltage | 220–240 V AC |
| Power | 5 kVA |
| Output Voltage | 110 V AC |
| KVA Rating | 5 kVA |
| Electronic Transformer Type | Isolation Transformers |
| Type | Isolation |
| Current | 10 amp |
| Phase | Single Phase |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Mounting Type | Pole Mount |
| Warranty | 2 yr |
| Tapping Range | 220v,230v,240v |
| Winding Material | Copper |
Explore More Products
© Covai Power Solutions. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited